• Ola Śliwowska

Prosty sposób na wiosenny nastrój w sypialniMarzec. Wiosna tuż za rogiem. Niezależnie od tego jak bardzo lubimy zimę to w marcu każdy z nas zaczyna myśleć o długich, ciepłych i słonecznych dniach. Już niedługo do łask wrócą tarasy i balkony, a drzewa i krzewy obsypią się kwieciem.

Zanim jednak to nastąpi warto sobie to oczekiwanie umilić wprowadzając we wnętrzach wiosenny nastrój. Nie trzeba dużego budżetu czy wiele pracy, aby osiągnąć efekt świeżości. Wystarczy bukiet kwiatów w wazonie i jaśniejsze tekstylia. Solidne sprzątanie i schowanie nadmiaru fidrygałek też może dać piorunujący efekt ;) Swoją drogą mycie okien i wiosenne porządki są nadal przede mną...

Mimo, że mam tendencję do przedłużania świątecznego nastroju, co objawia się wieloetapowym sprzątaniem bożonarodzeniowych dekoracji, to w tym roku udało mi się już pod koniec lutego (!) zmienić część wystroju na wiosenny ;) Sukces! Zmiany zaczęłam od sypialni. W tym roku postawiłam na kwiatowe wzory oraz naturalne i pastelowe barwy, nawiązujące do atmosfery francuskiego wiejskiego domu (wspomnienia po urlopie w Prowansji nadal są żywe). Zatęskniłam za kwiatowymi, romantycznymi wzorami, ale takimi w eleganckim wydaniu, a nie słodkim i cukierkowym. Taki wybór wzorów i kolorów sprawił, że nasza sypialnia, której okna skierowane są na północ stała się jeszcze bardziej ciepła i przytulna. Dobierając kolory do wnętrza warto wziąć pod uwagę jakie jest panujące w niej naturalne światło. W pomieszczeniach skierowanych na północ, tak jak nasza sypialnia można spokojnie wybierać cieplejsze barwy, które sprawią, że pomieszczenie będzie wglądało mniej sterylnie. Z kolei w pomieszczeniach, do których przez okna wpada południowe lub zachodnie słońce można zastosować zimne kolory, bo i tak ociepli je bezpośrednie światło słoneczne.

Zwracaliście kiedykolwiek uwagę na ten aspekt dobierania kolorów? Jeśli nie, to gorąco polecam :)

Miłego dnia!Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
IMG_20200831_132744-2.jpg

Witaj w moim świecie!

Mam na imię Ola. Moje życie kręci się między gotowaniem i architekturą wnętrz. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.

Zapisz się do newslettera

Dziękuję!

  • Instagram - Czarny Krąg
  • Pinterest - Czarny Krąg