• Ola Śliwowska

Nutka Dekadencji poleca: Albumy o wnętrzachKsiążki zawsze odgrywały w moim życiu bardzo ważną rolę. Szelest przekładanych kartek, zapach farby drukarskiej, dotyk papieru i piękne zdjęcia gwarantują mi nieustanną przyjemność od najmłodszych lat.

W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam polecić aż 15 książek o wnętrzach, które szczególnie zwróciły moją uwagę i trafiły na półki w mojej biblioteczce. Znajdziecie w nich piękne, inspirujące i stymulujące wyobraźnię zdjęcia. Myślę, że wdrożenie wielu pomysłów z tych książek nie wymaga dużego budżetu, ani nakładu pracy :)

Ciekawa jestem ile z nich posiadacie w swojej bibliotece?


Od lewej: 1. "Miłość do tekstyliów", IKEA. 2. "Tuż za progiem. Dwadzieścia dziewięć fantastycznych miejsc na świeżym powietrzu, w których miło spędzisz czas", IKEA 3. "The Foraged Home", Joanna Maclennan & Oliver Maclennan. 4. "Home Sweet Rented Home", Medina Grillo (Instagram: @grillodesigns) 5. "Poczuj się jak u siebie", IKEA 6. "Przyjazne domy. 50 wskazówek jak żyć pomysłowo", IKEA. 7. "Greening in style. Healthy home decor with plants", Frances Zamora Mola.


1. "Znajdź to!" Część 1, 2 oraz 3. IKEA 2. "Homebook Design, vol. 7"


Od lewej: 1. "Inspired by Nature. Creating a personal and natural interior", Hans Blomquist. 2. "The Natural Home", Hans Blomquist. 3. "In the mood for colour. Perfect palettes for creative interiors", Hans Blomquist. 4. "Home for the Soul. Sustainable and thoughtful decorating and design", Sara Bird & Dan Duchars.Niemal wszystkie wspomniane książki łączy jedna wspólna cecha - pokazują jak stworzyć wnętrza inspirowane naturą i pozwalające żyć z nią w zgodzie. Bardzo często wracam do nich wszystkich, bo stanowią niewyczerpane źródło inspiracji. Podejrzewam, że książki wydawane przez IKEA mogą być już niedostępne, ale jeśli traficie na takie z drugiej ręki to bierzcie koniecznie ;) Jest w nich mnóstwo pomysłów jak mieszać nowe ze starym (czy to w kwestii mebli, czy dodatków) oraz na sprytne przechowywanie. Z kolei jeśli nie znacie jeszcze Hansa Blomquista, to musicie to szybko nadrobić. Według mnie nie ma drugiego tak genialnego stylisty wnętrz.

Dajcie mi koniecznie znać gdzie szukacie inspiracji do urządzania wnętrz! Chętnie skorzystam z Waszych źródeł :)

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
IMG_20200831_132744-2.jpg

Witaj w moim świecie!

Mam na imię Ola. Moje życie kręci się między gotowaniem i architekturą wnętrz. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie.

Zapisz się do newslettera

Dziękuję!

  • Instagram - Czarny Krąg
  • Pinterest - Czarny Krąg